НА
ДЕТСКА ГРАДИНА „ЗАХАРНО ПЕТЛЕ“, ГР. ПЛОВДИВ ЗА УЧЕБНАТА 2021-2022 г.
Приет на заседание на Педагогическия съвет на 16.09.2021год. Протокол №2
РЪКОВОДНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ НА РАБОТАТА ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2021/2022 Г. И изготвянЕ НА ГОДИШНИЯ ПЛАН:
- Кодекс на труда;
- Закон за предучилищното и училищното обрмование;
Наредба №5 / 03.06.2016 г. за предучилищното образование;
- Закон за местното самоуправление и местната администрация;
- Наредба №15 от 22.07.2019 г. за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти;
- Наредба за приобщаващото образование;
- Етичен кодекс на работещите с деца;
Вътрешна нормативна уредба — Правилници и планове.
- АНАЛИЗ НА СЪСТОЯНИЕТО на ДГ”ЗАХАРНО ПЕТЛЕ“ ПРЕЗ ИЗТЕКЛАТА 2020/2021 УЧЕБНА ГОДИНА:
1.Силни страни и постижения:
*ДГ ,Захарно петле” е институция в системата на предучилищното образование, в която основен приоритет е интелектуалното, социалното, духовното и физическо здраве на децата, израстването им като самостоятелни, предприемчиви, уверени и успешни личности, придобиващи знания, умения и отношения, необходими за успешното им преминаване към училищно образование;
*Дейността на ДГ е да създаде образователна и подкрепяща среда и да подготви децата да се справят с предизвикателствата на времето. Работи се за съхраняване на българската национална џдентичност;
*Усилията на екипа са насочени към усъвършенстване на теоретическите и практически умения и способности за прилагане на иновативни подходи с цел по-силна мотивация за комплексни активности от децата;
*Цялата дейност на детска градина Захарно петле” през учебната 2020/2021г. бе насочена към изпълнение на Годишния комплексен план, превърнал се в управленско решение за педагогическия и непедагогическия екип. С активното участие на всички служители от детската градина, планът бе изпълнен при активно и коректно взаимодействие между членовете на екипа от детската градина и родителите;
*Внедряват се иновативни практики при усвояване на учебното съдържание;
*Живота на децата в градината е наситен с празнични събития основани на идеята за учене с радост съчетаване на ученето с положителните емоции;
*Съществува гъвкава организация на формите и дейностите по всички образователни направления;
*Много добра подготовка на децата от подготвителна група за училище;
*Има реорганизирано, естетически добре оформено и поддържано дворно пространство с разпределение по групи на площадки и съоръжения за игри за съответните възрастови групи;
*Екипът от двадесет педагози отговорно подхождаше и изпълняваше професионалните си ангажименти през цялата учебна година. На всички учители, назначени на различните учителски длъжности —учител, старши учител бе осигурена творческа среда за възможно найвсеобхватно реализиране на целите и задачите от Програмите за възпитателно-образователна работа с всички възрастови групи в детската градина, за изпълнение на държавните образователни изисквания;
*В детска градина ”Захарно петле” беше организиран дневен режим на децата, съобразен с държавните образователни стандарти. Проведена беше входяща и изходяща диагностика, с която се отчита успеваемост на децата, наблюдение върху степента на развитие на уменията им по основните образователни направления, с акцентуване върху познавателните им способности, социални умения и емоционална отзивчивост и постигането на държавните образователни стандарти.
Учебната 2020/2021 г. въпреки епидемиологичната обстановка бе изпълнена с инициативи и изяви, организирани и осъществени с общи усилия от децата и учителите, предавани онлайн на родителите посредством Фейсбук групи.
- Учебната година беше тържествено открита от г-жа Табакова, която приветства с добре дошли децата от първите групи на ДГ. Децата от 4-та група поздравиха с песни и стихотворения новопостъпилите деца.
- През м.октомври подготвителните групи на ДГ „Захарно петле” взеха участие в конкурс за рисунка на детска приказка „Приказно вълшебство”. Спечелилите бяха наградени с плакет и материали и пособия за рисуване.
- За да бъде почетена паметта на българските просветители, книжовници и свети будители 1 ноември, 4-а гр. с г-жа Фитфова и г-жа Ковачева, подготвиха и излъчиха онлайн празник, в който участваха всички деца. А във фоайето на ДГ бе подредена изложба.
- В четвърта „а” група отново се проведе открит урок по грънчарство с гост родител — Георги Петров. Всяко дете имаше възможност да изработи коледно джудже от глина. След изпичането им последва и декоративно рисуване върху тях.
- На 25.11.2020 г. драматизация на приказката ,Дядовата ръкавичка” направиха децата от 4”а”група. Те умело влязоха в ролите на животните от приказката. Родителите също се насладиха на представлението, което се излъчваше на живо във Фейсбук групата.
- През м.декември децата взеха участие в конкурс за детска рисунка „Моята вълшебна коледа“.
- На 29.11.2020г. отново затвориха детската градина поради пандемията от COVID — 19.
- На 21.12.2020 г. преустановиха дейността на детската градина и тя възстанови своята нормална работа с деца.
- През м.януари 2021 г. децата от 4”в” група взеха участие в конкурс за детска рисунка на тема „Влажните зони — извор на живот”, организиран от РИОСВ — Пловдив. Малките творци вложиха много въображение, творчество и лично отношение към природата. Всички участници получиха грамоти, изпратени по пощата.
- Традиция в детската градина е отбелязване и честване на големи християнски и народни празници – вълнуващи срещи и докосване до българския фолклор, традиции и обичаи в името на духовните християнски и национални ценности и възпитанието на подрастващите, израз на благородството и силата на българския дух.
- За да се научат да обичат и да пазят традициите, децата заедно със своите родители с много любов, голямо желание, творчество и сръчност изработиха мартеници. Красивите мартеници н произведения, бяха подредени в коридора на детската градина.
- С огромна радост и нетърпение децата посрещнаха Баба Марта. Тя пристигна в детската градина с ярка носия, с голяма кошница, пълна с мартеници. Разказа им интересни легенди за мартениците, а децата я поздравиха с песни и стихотворения. Накрая Баба Марта заедно със своята внучка закичи всички деца с мартенички, като ги благослови да са бели и червени и им пожела здраве, сила и дълъг живот.
- Усърдно и с много любов, децата от 4”а” група, заедно със своите учители, подготвиха и изнесоха празник – един от най-любимите на малки и големи — Баба Марта. С песни и много артистичност те разказаха за Пижо и Пенда, за Баба Марта, пяха и танцуваха. Поради епидемиологичната обстановка, чрез конферентна връзка, тържеството се излъчваше на живо. По този начин родителите успяха да се насладят на малките артисти.
- На 05.03.2021 г. с урок по родолюбие децата от 4”6” група отбелязаха Националния празник на България — З март. Децата, умело ръководени от своите учители, показаха знания и завидни артистични умения. С вълнение и гордост децата рецитираха стихотворения и произнасяха имената на героите, дали живота си за свободата. Гост на празника беше зам.кмет на район „Северен” Калоян Георгиев. Той поздрави децата, учителите и директора за прекрасния празник, който показва, че историята може да бъде интересна, достъпна и вълнуваща и за помалките деца.
- Педагозите навръх Велики понеделник от Страстната седмица по традиция и в навечерието на празника на празниците Възкресение Христово, украсиха фоайето на детската градина с найцветната изложба на тема Шарен, пъстър Великден”. Малчуганите от ДГ”Захарно петле“, заедно със своите родители с много вдъхновение, фантазия и творчество изработиха яйца малки и големи, боядисани с различни техники, украсени по най-причудливи начини.
- За трета поредна година педагозите на ДГ „Захарно петле” подготвиха за своите малчугани представление „Лазарски венци — великденски камбани”, посветено на едни от най-светлите и почитани християнски празници — Лазаровден, Цветница и Великден. Учителите влязоха успешно в ролята на актьори и претвориха за децата традициите и обичаите на трите празника. С много усмивки и добро настроение, децата също се включиха в инициативата, като изпяха тематични песнички под музикален съпровод.
- „Важно е да умеем да пазим българските традиции и да ги предаваме на следващите поколения. Нашите наследници трябва да се гордеят с корените си и да тачат хубавите български празници”, каза кметът на район „Северен” Стоян Алексиев, който бе гост на събитието.
- Незабравими моменти подари българския фокусник и илюзионист Христо Попов-кристел, който посети децата на ДГ „Захарно петле”. Децата видяха невероятни номера с гълъби и зайчета; жонглиране; разнообразни фокуси, изпълнени с високо ниво на професионализъм.
- Спортен празник по случай 1 юни — Деня на детето под надслов „Празнуваме и спортуваме” бе проведен в двора на детската градина. Водещ на събитието беше г-жа Нонка Антова. Спортното състезание бе тържествено открито с танц на децата от З”а”група, ръководени от муз.р-л г-жа Иоана Велкова. Децата от всички възрастови групи се състезаваха в различни спортно подготвителни и подвижни игри. Празникът премина с много положителни емоции, забавления и игри.
- През 2020/2021 учебна година вътрешните квалификационни форми бяха насочени към обогатяване и усъвършенстване компетентностите на педагогическите специалисти, насочени към развитие и усъвършенстване на партньорски отношения на детската градина със семейството. А външните квалификационни форми бяха по актуални и вълнуващи педагозите теми. Спазваше се подготвения план за 2020/2021 г.
- Налице е рационално и питателно хранене, при стриктно спазване на Рецептурника за детско хранене и Наредбите N9 6 и 9;
- Ежедневно, качествено медицинско обслужване на децата;
- Освежени и дезинфекцирани са всички групи за новата учебна година;
- Учебната година за всички приключи положително, като децата получиха необходимите умения за съвместни дейности, индивидуална изява, възпитателни и образователни знания, които ще могат да надградят през следващата учебна 2021-2022 г. , а предучилищните групи необходимите компетентности да продължат своя път към училище.
- Слаби страни, проблеми, трудности, опасности:
- липса на физкултурен салон
- Разгръщане на работата с родителите, търсене на нови форми на взаимодействие, превръщането им в приоритет.
- Недостатъчната мотивираност и инертност у част от педагогическия екип по отношение прилагането на нови, иновативни методи и подходи, и повишаване на квалификацията.
- МИСИЯ НА ДГ „ЗАХАРНО ПЕТЛЕ“
Мисията на детското заведение е да даде качествено възпитание и подготовка на децата от предучилищна възраст, да постави основата за формиране на личности със социално поведение и мислене, знаещи, можещи, с високо самочувствие, широки интереси и творчески нагласи, съхранили своята национална идентичност и уважаващи индивидуалните и културни различия.
Тя се основава на въведените добри практики, традициите запазени през десетилетията от основаването на градината, постигнатите резултати, ценностите и вярванията. организационната култура, оценките на различни институции и родителите, Закона на предучилищното и училищното образование, който урежда обществените отношения, свързани с осигуряване на правото на предучилищно образование, както и с устройството, функциите, организацията и финансирането на системата на предучилищното образование.
Мисията се отнася до всички участници в предучилищното образование децата. учениците, учителите, директора и другите педагогически специалисти — ресурсен учител, логопед, психолог, както и родителите. Всички те формират една общност, която трябва да взаимодейства чрез различни форми за сътрудничество, ефективна комуникация, и отношения на загриженост за благополучието на децата, за изпълнение на мисията, визията, изпълнявайки възложени от закона права и отговорности.
!II. ВИЗИЯ НА ДГ „ЗАХАРНО ПЕТЛЕ“
Детска градина „Захарно петле” е съвременен тип детско заведение. Тя има собствен стил и облик и е желана от децата жизнена среда за индивидуално-личностното им съзряване чрез осъвременяване на възпитателно-образователния процес, управлението и формите на работа със семейството и обществеността. Децата се възпитават и обучават в съответствие с европейските ценности за личностно развитие и просперитет.
При педагогическото взаимодействие се прилагат иновативни методи и подходи.
Визията на детското заведение е насочена към осъзнаване и осмисляне на взаимодействието между социалните фактори: Детска градина — Семейство — Обществен съвет — Институции като партньори в провеждането на различни дейности.
В ДГ”Захарно петле” детето учи играейки, изследва света, експериментира, общува и във всеки един момент е център на педагогическото взаимодействие. А екипът от учители е партньор със семейството, което намира подкрепа, сътрудничество и компетентна педагогическа информация.
като общинска собственост и местна дейност детската градина се издържа на делегиран третостепенен бюджет, като се прилагат национални стандарти за издръжка.
Бюджетът на детското заведение е достатъчен, което позволява да се поддържа и обогатява материалната база.
- ЦЕЛИ HA дЕтското ЗАВЕДЕНИЕ
Основна цел: Осигуряване на социална, познавателна и специална подготовка, гарантираща комуникативна и действена компетентност на детето.
Подцели:
> Постигане на ефективна връзка между детската градина, семейството и социалните институции;
> Успешна подготовка на детето за училище чрез използване на съвременни технологии и формиране на общочовешки добродетели у децата.
> Развитие потенциала на всяко дете чрез съдържателни и разнообразни дейности и интегриране на различните видове детска активност.
- ЦЕННОСТИ И РЪКОВОДНИ ПРИНЦИПИ
- Хуманизиране и демократизиране дейността на детската градина;
Поставяне на детето в центъра на педагогическите взаимодействия;
- Позитивното възпитание да бъде в основата на педагогическото взаимодействие;
Стимулиране на индивидуалността, творчеството, толерантността към различията и проявите на доброто у децата;
- Осигуряване на среда, която радва децата, стимулираща ги за активно общуване с връстниците и възрастните, носеща им удовлетворение и задоволяваща изцяло техните потребности от игри, движение и информация;
- Приобщаване към националните и европейски културни ценности чрез съчетаване на добрите традиции и модернизирането на образователния процес;
- Постоянно усъвършенстване на професионалните умения и компетенции на учителите чрез философията на ученето през целия живот;
- Адаптиране и приложение на добри европейски педагогически практики в образователния процес;
- Активно и ползотворно сътрудничество със семействата с цел защита правата, интересите и потребностите на децата.
- ПРИОРИТЕТИ
- Поддържане на високо качество и ефективност на образователно -възпитателния процес в детската градина;
- Създаване на умения у децата за самоконтрол, самооценка на собствените постижения и поведение, развиване на познавателните способности и интереси като условие за разширяване на техния кръгозор и ориентацията им в съвременния свят;
- Изграждане на позитивна среда за осигуряване на физически, психически и емоционален комфорт за всяко дете, допринасяща за интелектуално, емоционално и личностно развитие на детето, социална компетентност и подготовка за училище;
- Осъществяване на коректни взаимоотношения и контакти с родителите сътрудничество и съпричастност, основаващи се на доверие и откритост, толерантност и добронамереност. деликатност и взаимно подпомагане;
- Извеждане на иновацията, интеграцията и интерактивността като основен белег на работата на всеки един от педагозите;
- Решаване на конфликти между децата и противодействие срещу проявите на агресивност и насилие;
- Оптимизиране на дейностите извън ДОС.
- ПРОГРАМНА СИСТЕМА
В ДГ „Захарно петле” образователно-възпитателната работа за учебната 2021-2022г. ще се осъществява по програма на МОН, като се използват учебните помагала на издателство ”Изкуства”, книжките ” Аз съм в детската градина” за първа възрастова група, втора възрастова група и трета възрастова група и ”Аз ще бъда ученик” за четвърта възрастова група.
- ДЕЙНОСТИ ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ЦЕЛТА И ПОДЦЕЛИТЕ
< квалификационно – педагогическа дейност:
лекция за компетенциите, необходими на учителя и тези на родителя; изработване на тестове за диагностика по различните образователни направления; изясняване на проблемите при воденето на задължителната документация.
< Организационно-педагогическа дейност:
изготвяне на седмично разпределение и годишни разпределения; определяне екипите на групите;
- оформяне на родителските табла, интериора в групите и фоайетата;
- изготвяне на график за работа за допълнителните образователни дейности;
- измерване физическата дееспособност на децата;
- изработване на детските портфолиа;
- диагностични процедури за проверка на входното ниво.
< Административно-стопанска дейност:
- изработване и защита на Списък ОБРАЗЕЦ — 2, електронно подаване с КЕП;
- дооформяне на вътрешния двор със зелена растителност и дървета;
начален инструктаж на новопостъпили служители;
- осигуряване на работно и представително облекло на служителите;
осигуряване на задължителната документация; осигуряване на канцеларски материали и учебни пособия;
- проверка и своевременно отстраняване на повреди в уреди, съоръжения и инсталациите в детската градина и двора;
проверка на таксова книга, ведомост, форма -76, и др. счетоводни документи.
< Контролна дейност:
1 .Административна – проверка на учебната документация; проверка на таксовата книга и другата счетоводна документа.
2.Педагогическа – установяване входно и изходно ниво на децата; Тематична проверка-
,Екологично образование на децата насочено към формиране на екологична култура, екологично съзнание и екологично поведение в тяхната взаимна връзка с оглед познаване на екологичните закони, защита, подобряване, управление и разумно използване на природните ресурси, както и опазване на природната среда и на екологичното равновесие”
- Текуща – проверка на всички учители по всички направления и ядра; посещаемост и видове отсъствия на децата в групите.
Резултатите от контролната дейност се отчитат на педагогически съвет.
- РАБОТА С РОДИТЕЛИ
- Родителски срещи във всички групи. Избор на родителски актив по групи и за ДГ.
- Запознаване на родителите с Правилника за вътрешния трудов ред, Правилника за осигуряване на безопасни условия на възпитание, обучение и труд и Правилника за дейността и дейностите над ДОС и дейности по БДП.
- Оформяне на родителски кътове и постоянни изложби на детското творчество —по групи.
- Открити моменти пред родителите.
- Участие на родителите в подготовката и провеждането на празници и работилнички за изработка на различни изделия.
- Анкети с родители по отношение на организацията на работа и постигнати резултати
За учебната 2021/2022г. са записани 261 деца на възраст 3—7 години, по желание на родителите съгласно ЗПУО. Децата са разпределени в 10 групи, като групите са сформирани на възрастов принцип съгласно Правилникът за дейността на ДГ „Захарно петле” и правилата за прием на деца в Община Пловдив. Не се допуска подбор по пол, етническа, религиозна и социална принадлежност или по друг диференциращ признак. Зачитат се Конвенцията за правата на детето, Законът за закрила на детето и Конституцията на Република България.
ДЕЙНОСТИ ЗА РЕАЛИЗИРАНЕ НА ЦЕЛИТЕ, ЗАДАЧИТЕ И ПРИОРИТЕТИТЕ
М.СЕПТЕМВРИ – 2021г.
Педагогически Дейности | Организационно-педагогическа дейност | Административно-стопанска дейност |
Първи ПС Срок:
15.09.2021г. Отг: Директор Втори ПС Срок: 16.09.2021 г. Отг: Директор Квалификация: Лекция: ,Адаптацията на детето в нова среда ролята на педагогическото взаимодействие с родители” |
1 „Здравей детска градина!” -Тържество за откриване на НУГ.
Отг.. у-ли и у-ля по музика. Срок: 15.09.2021 г. 2.Избор на секретар на ПС. З.Избор на работни екипи, комисии и отговорници, подпомагащи дейността на детската градина през новата учебна 2021-2022г. 4.Актуализиране на длъжностните характеристики. 5. Утвърждаване на хорариумите по групи и новите седмични програми по издателство „Изкуства”. 6.06съждане и приемане на план за контролната дейност, план за квалификационната дейност, план за тематичната проверка, план по БАК и пожари, план за празници и развлечения в дг. 7.Педагогическо взаимодействие м/у институцията и сем. среда, като субекти, осигуряващи просперитета на детската индивидуалност и влиянието в/у нейния потенциал. |
1 .Проверка на таксовата книга, 2.Проверка на складовете за хранителни продукти консумативи.
З.Проверка на дневниците на групите. 4.06що събрание за приемане на Правилника за вътр.ред, длъжн. х-ки – персонал, избор на хигиенна комисия. |
Педагогически дейности | Организационно-педагогическа дейност | Административностопанска дейност |
1 .Педагогически контрол: -проверка на задължителната документация. -проверка на посещаемостта по групи.
2. „Стоп, червено”практическа ситуация на площадката по БДП за безопасно движение. 3. „Есенни фантазии — мама, татко и аз” изложба на изделия, изработени от природни материали 4. Квалификация: Лекция: Квалификация на учителите за работа с деца със СОП Педагогическо споделяне: работа с онлайн платформи за педагогическо споделяне |
1. Педагогическо съвещание: -изготвяне на диагностични тестове за входно ниво на децата.
Отг: Учители по групи -изготвяне портфолио на децата от групите. Отг: Учители 2. Работа с родителите: – родителски срещи по групи; – провеждане на индивидуални разговори с родителите на новоприетите деца; – обогатяване на базата по групи [есенна украса/; Седмица на четенето — „С мама приказки четем” Отг.: учители по групи З. Хигиена и здравеопазване – отразяване на антропометричните измервания на децата в медицинската им документация—комуникация между мед. сестра и личен лекар. Отг.: Мед. Сестра – проверка на хигиенното състояние на обекта. Отг.: Мед. сестра и Директор 4. Обсъждане и приемане на Вътрешни правила за организиране и реализиране на допълнителните педагогически услуги /ДПУ/ извън държавните образователни стандарти за учебната 2021-2022г. |
1. Проверка на хранителния склад.
2.Проследяване на заплащане на такси и недопускане на недобори. Проследяване на абонамент. З .Проверка на приходноразходната книга. 4. Проверка на работното време на служителите. 5.3ареждане с продукти за есенно-зимния период. Отг: домакин, касиер-домакин 5.06що събрание – финансов отчет на делегирания бюджет за трето тримесечие на календарната 2021 г.— м.юлисептември. 6.Проверка на готовността на отоплителната инсталация за зимния сезон. |
м. октомври – 2021г.
М. НОЕМВРИ – 2021г.
Педагогически дейности | Организационно-педагогическа дейност | Административно-стопанска дейност |
1.Педагогически контрол: – анализ от резултатите на диагностиката — входно ниво – обсъждане на текущи проблеми. -текуща проверка: организация на работа с деца по направления, кътове за игра, култура на хранене, навици.
Отг.: Директор; 2. Квалификация: Лекция: „STEM обучението в ДГ — методология и същност” Срок:м.11.2021 г. отг.Учители „Екологичен мост подобряване на екологичната компетентност на учителите” |
1 .Педагогически съвещания:
-информация за състоянието на МТБ, обновяване на групите и др. отг: Директора, срок: 12.11.21 г. 2. Работа с родителите: -„Зелена детска градина” — дейности с екологична насоченост; – „Животинският свят в океана” — открита ситуация пред родителите; З. Празници и развлечения: „За учителя с любов — празник на Народните Будители” Отг. Учители – За най-доброто семейство Отг. Учители – „Как да се спасим” — открита ситуация по БАК; Отг.: Учители по групи, мед.сестра, срок 24.11.21 г. 4. Хигиена и здравеопазване: – Провеждане на текущ контрол по хигиенното състояние на обекта. Отг.: Директор, мед.сестра срок: 30.11.2021г. – Реализиране на оздравителни и закалителни дейности —контрол на температурата в занималните и спалните, проветряване, закаляване чрез облеклото на децата. Отг.: мед. сестра срок: 26.11.2021г. |
I . Проверка на трудовата дисциплина.
2. Проверка на задължителната учебна документация. З.Проверка качеството на храната и грамажа на детска порция. 4.Инвентаризация и брак със Счетоводител от район“Северен” . 5.Есенно почистване на двора на детската градина и подготвяне за зимния сезон. |
М. ДЕКЕМВРИ – 2021г.
Педагогически дейности | Организационно-педагогическа дейност | Административно-стопанска дейност | ||||
Трети ПС
Срок: 15.12.2021г. Отг:директора Педагогически контрол: П оверка на |
1 .Организация и съдържание на педагогическото взаимодействие в различни режимни моменти/ утринно раздвижване, хранене, допълнителни педагогически ситуации в следобеден режим/ | 1 .Приключване на финансовата година.
Отг.: Гл. Счетоводител 2.3авършване на годишната инвентаризация. 3.Абонамент за периодичния и |
||||
задължителната документация. -Проверка по направления;
-Анализ на резултати от тематична проверка 2. Квалификация: -Практику_м: „Стимулиране и развитие на детската екологична култура чрез ефективно използване на творческите дейности” -Лекция: „Екологичното образование чрез изпълнение на екологични проекти и триз техники” |
Срок: 17.12.2021 г. , Отг.: директор
2.Работа с родителите: – Развлечения с екологична насоченост — поставяне на хранилки за птици, украсяване на жива елха Отг.Учители, срок: 15.12.21 г. З. „Дядо коледа дойде с дар за всякое дете” 5. Хигиена и здравеопазване: Провеждане на текущ контрол на хигиенното състояние на кухня, складове, кабинети и др. Отг.: Директор,мед.сестра Срок: текущ – Проверка на рационалното хранене. Отг. Мед. сестра Срок: постоянен |
електронен печат.
4.Проверка на задължителна счетоводна документация. 5.Изготвяне на примерен график на отпуските на всички служители за 2020 календарна година. 6.Годишен инструктаж на работещите по безопасност и здраве при работа. 7.3аседание на Обществен съвет. Отг. Директор |
||||
М. ЯНУАРИ – 2022г.
|
||||||||||||
направления.
2.Квалификация: Лекция: „Ролята на работата с природни материали за развитие на креативно мислене и формиране на екологично отношение” |
контролната дейност на директора | |||||||||||
М. ФЕВРУАРИ – 2022г.
Педагогически дейности | Организационно-педагогическа дейност | Административно-стопанска дейност | ||||
1.Четвърти ПС
Срок: 17.02.2022г. Отг. Директор 2.Избор на Програмна система за втора,трета и четвърта възрастова група, по която ще де работи през учебна 2022-2023 г. З.Педагогически контрол: – Извършване на текуща проверка по зуд. 4.Квалификация: – Дискусия: „Развитие на интерес и любопитство у децата към природата посредством дидактически игри с екологичен фокус – Открита практика: Възпитание на децата в екологична култура. Затвърждаване на умения и желание за опазване на околната среда – Обучение на пе сонала за |
I .Организиране на празниците от пролетния цикъл —приемане на графици за провеждане на тържества за Баба Марта, тържества за мама Отг. Учители, муз.р-л;срок: м.февруари
– Поклон пред Апостола! Отг. Учители – Неспокойната Земя — беседа за бедствията Отг. Учители; срок: 28.02.22г. 2. Работа с родители:. – Изложба от изработени мартеници Отг.Учители; срок: 26.02.22г. – провеждане на родителски срещи за решаване на организационни проблеми – Здравна рубрика — информационен кът Отг. Мед.сестра; срок: 28.02.22г. 3. Хигиена и здравеопазване: 1 Контрол на температурата в помещенията и закаляването на децата. Отг.: мед. сестра 2. Отчет на здравословното състояние на децата и заболеваемостта. Отг.: мед. сестра З. Проверка на хигиенното състояние на групите. Отг.: мед. сестра |
1 .Проверка на трудовата дисциплина.
2.Проверка на хранителните складове, сертификати на хранителните продукти по Бдс. З .Проверка на задължителната счетоводна документация. |
||||
действия при БАК, пожар, първа помощ | ||||||
М. МАРТ – 2022г.
Педагогически дейности | Организационно-педагогическа дейност | Административно-стопанска дейност |
Педагогически контрол: -Проверка на задължителната документация Срок: постоянен, Отг.: Директор
Квалификация: -Ден на водата беседа, презентация –Творческо споделяне: Изложба от отпадъчни и природни материали Тренинг:” Техники за преодоляване стреса на работното място” |
1 .„ Бабо Марто, ти ела”, развлечение за посрещане на Баба Марта всички групи срок: 01.03.22г.
2. Работа с родители: ,На мама днес е празник!” — празник за мама Отг. Учители; срок: 11.03.22 г. Здравето- най-ценното богатство за децата” Отг.Учители; срок:З 1.03.22г. – Ден на водата — рисуване/изложба Отг.Учители; срок: 18.03.22г. – Вода, Огън, Земя и Вятър — куклен театър Отг.Учители; срок:З 1.0З.22г. З. Хигиена и здравеопазване: – Проверка на хигиена в занималните и коридорите Отг. :мед.сестра; срок:постоянен |
1 .Варосване на дръвчетата в двора и залесяване с нови храсти и дървета.
Отг: директора и РПС. 2.Проверка на месечния отчет на ЗАС. З .Проверка на хранителния склад — срокове на годност , начин на съхранение на продуктите. Отг.Директор, ЗАС, мед. сестра |
М. АПРИЛ – 2022г.
Педагогически дейности | Организационно-педагогическа дейност | Административно-стопанска дейност | |||||
1 .пети ПС
Срок:2О.О4.2О22г. Отг: директора 2.Номинация за учители за удостояване с Почетна значка на гр. Пловдив; З.Педагогически контрол: – Проверка по направления във всички групи; Отг.:директор;срок: |
1. Книжко моя сладкодумна — среща с автор на литература за деца
Отг.Учители; срок:08.04.22г 2. „Пролетен карнавал” — развлечение за посрещане на пролетта; Отг.Учители, муз.р-л; срок:20.04.22г. 2. 22 април — Ден на Земята почистване на двора Отг.Учители; срок: 30.04.22г. З.Иде Великден — боядисване на яйца и изложба Отг.Учители; срок: 21.04.22г. 4. Работа с родители: ,Гората е здраве” засаждане на |
1 .Изготвяне на заявка за летните планови ремонти. 2.Проверка на ведомост и таксова книга – недобори.
З .Проверка на хр. складове и склада за консумативисрокове на годност на продуктите, сертификати по БДС. З .Пролетно почистване на двора. |
|||||
|
|||||||
М. МАЙ – 2022г.
Педагогически дейности | Организационно-педагогическа
дейност |
Административно-стопанска
дейност |
1 .шести ПС:
-отчет на цялостната работа през учебната година; – приемане на доклад-анализ за дейността на детското заведение; -отчет на контролната дейност на директора; -отчет на резултатите от тематичната проверка; -анализ на квалификационната дейност; -насоки за работа през летния период; Срок:26.О5.2О22г. Отг: Директо |
1 .Изготвяне на диагностични тестове за изходно ниво.
Отг: Учители по групи 2. „24-ти май — най-светлия български празник” – поставяне на постери във фоайето на ДГ. Отг:Учители по групи; срок: 13.05.2022г. З.Работа с родители: – Ден на отворените врати – Здрави и силни” — спортен празник Довиждане, детска градина!” празник за изпращане на бъдещите ученици „Здравейте, Пътешественици” екскурзия 3-та и 4-та гр. 4. Хигиена и здравеопазване: -Антропометрични изследвания на децата Отг.мед.сестра; срок: 31.05.22г. |
1 .Подготовка за летен режим на работа.
2.Актуализиране на графика за отпуските на ПП и НП персонал. 3.0тчитане реализирането на годишното разпределение на темите и ситуациите. 4.0сигуряване на материали и задължителна документация за НУГ- изготвяне на заявки. 5 .Изчистване на недоборите. |
ЗАБЕЛЕЖКА:
Годишният план на ДГ ”Захарно петле“ е отворен за допълнения и корекции през цяла га учебна 2021/2022 година, при възникване на необходимост от това, след гласуване на
Педагогически съвет
Приложенйя към Годишен комплексен план на ДГ „Захарно петле”:
1.График на срещите по ал. 1, т. 2, съгласно чл. 16, ал. 4 от Наредбата за приобщаващо образование;
- План за квалификационна дейност;
З. План за контролна дейност;
- План за тематична проверка;
- План за празници и развлечения;
- план по вДП•,
- План по БАК;
- План педагогически съвет.